028- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – פב-פד למתקדמים I תגיות:...

028- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – פב-פד למתקדמים I תגיות: סוד האמונה, סוד החכמה, רוח הקודש

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה פב- פד

מִי הֵעִיר מִמִּזְרָח

רנ) רבי שמעון הרים ידיו וברך את רבי אלעזר בנו פתח: מִי הֵעִיר מִמִּזְרָח. סוד החוכמה הוא מי, הוא עולם העליון, בינה, כי משם יוצאת ההתחלה, שתגלה האמונה, המלכות. שם אלקים מתחלק מי – ישסו"ת, מידת ההשפעה הוליד את אלה הנחשבים זו"ן. שורש סוד האמונה מדרגת בינה, ואם רוצים שהמלכות, לב האדם יגיע למדרגת אמונה עליו להתחבר לבינה.

רנא) מ"י נסתר שבכל הנסתרות, שלא נודע ולא התגלה כלל, או"א עילאין, שהי' אינה יוצאת מאויר שלהם, ואינם נודעים לעולם בתוך מדרגת בינה גם יש חלוקה למי ואלה כאשר מי הוא מדרגת או"א עילאין ואלה מדרגת ישסו"ת שקניית האמונה השלמה מבוססת על איזקא שבאו"א עילאין, בה האות יוד המלכות אינה יוצאת מהאוויר, לכן כאן אווירא דחיה של חסדים בלבד, שבא על הרצון להשפיע, זהו מקום התשובה. גילה כבודו, להיות נודע ממקום שנקרא מזרח, ז"א, כי משם התחלת האמונה, המלכות, והאור להתגלות. כי כל הגילוי שבמלכות, היא מקבלת מז"א. ואח"כ כתוב: צֶדֶק יִקְרָאֵהוּ לְרַגְלוֹ; כי צדק, המלכות, מגלה גבורה העליונה, שמגלה החכמה שבקו שמאל דז"א, גבורה ומקבלת סוג של עצמאות וכוח להשלמת כלים, והממשלה של הקב"ה, ז"א. ולצדק הזה המשיל על כל העולמות, להנהיג אותם ולתקן אותם כראוי. וע"כ כתוב: יִתֵּן לְפָנָיו גּוֹיִם, וּמְלָכִים יַרְדְּ, כי כל מלכי העולם נמצאים ברשות של צדק הזה כמ"ש: והוא ישפוט תבל בצדק. המלכות מקבלת את כוח האמונה ממה שז"א משפיע לה והוא מקבל מבינה. צדק הוא האמונה שנגזר מהמלכות להתחבר בז"א.

רנב) צדק יקראהו לרגלו. מי קרא למי? האם מזרח ז"א לצדק או צדק מלכות למזרח? צדק קורא תמיד למראה המאירה, ז"א, הנקרא מזרח, ואינו שוקט לעולם, וצדק עומד תמיד לרגליו, כי המלכות מלבישה נה"י של ז"א, הנקראים רגליים, שאינה סרה משם, וקוראת ואינה שוקטת מכאן שהרצון של האדם צריך לעורר השתוקקות אל הקב"ה להשיג אמונה. כמ"ש: אֱלֹהִים אַל דֳּמִי לָךְ; אַל תֶּחֱרַשׁ וְאַל תִּשְׁקֹט אֵל. ועתה הקב"ה האיר לנו דרך הזה בזכות אלעזר בני, שהוא קורא לאור העליון ואינו שוקט. אשרי חלקם של צדיקים בעוה"ז ובעוה"ב.

שאלות לחזרה ושינון בזהר תרומה פב-פד
1. מהי ברכתו של רשב"י לרבי אלעזר בנו?
2. מהיכן היא ההתחלה של כל סוד האמונה, זו המלכות?
3. מי היא מדרגת "צדק " ומתי ראוי שתשלוט ותאיר לעולם?
4. מהו השבח השונה שכל שאר השבחים במזמור לדוד בהיותו במדבר יבודה? מדוע ציין את שם המקום?
5. מהו התנאי שתשרה רוח הקודש מלמעלה?
6. על מה מצביעה העובדה שדוד המלך היה משבח את הבורא ית' הן בשעת צער והן בשעת שמחה?
אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams